Земјотрес во Турција, 5.5 според Рихтер

Од:

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди југоисточниот дел на Турција.

Направена е материјална штета, нема вести за повредени.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на границата со Ирак.

Би можело да ве интересира

Џонсон и Ердоган разговараа за Сирија

Ана Ололовска

Турската војска воспостави контрола над сирискиот град Рас ал-Ајин

Ана Ололовска

При напад на курдските сили во Сирија загина еден турски војник

Ана Ололовска

Турција сака два милиони бегалци да ги врати во северна Сирија

Ана Ололовска

Ердоган: Ќе разговарам со Путин за Сирија во Сочи

Ана Ололовска

Москва: Прекинот на огнот во Сирија прекршен 18 пати

Ана Ололовска

Leave a Comment

14 − 2 =