Земјотрес во Далмација

Од:

Далмација денеска ја погоди земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри југоисточно од Грачац, 88 километри северозападно од Сплит.

Се очекуваат официјални податоци.

Би можело да ве интересира

Рекорден број на новозаразени во Словенија и Хрватска

Ана Ололовска

Хрватските медиуми ќе ги исклучат коментарите под текстовите на интернет како протест против говорот на омраза

Жарко Настоски

Пленковиќ тврди дека во Хрватска нема да недостигаат лекови

Жарко Настоски

Словенија би можела да испрати војска на границата со Хрватска

Ана Ололовска

Во Хрватска регистрирани 890 новозаразени и осумина починати од Ковид-19 во последното деноноќие

А1он

Во Хрватска ја прекинува испораката на лекови за 75 отсто од болниците

Ана Ололовска