Земјотрес ја погоди Албанија

Од:

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтеровата скала ја потресе Северна Албанија, нешто по 22, односно 23 часот по албанско време.

dobivaj vesti na viber

Засега нема информации за повредени или можна материјална штета.

Пред неколку денови силен земјотрес го погоди Лерин, во Грција, а потресот беше почувствуван и во Битола и некои други македонски градови.

Би можело да ве интересира

Повторно раст на новозаразени со Ковид-19 во Албанија, надлежните апелираат за имунизација

Тирана ќе гради облакодер висок 85 метри според ликот на Скендербег

А1он

Италијанци продавале лажно злато во Тирана и Подгорица

А1он

Во септември можно е Бериша да биде исклучен од албанскиот Парламент

Ана Ололовска

Албанија му излезе во пресрет на Косово и ќе му дава струја за да се избегнат рестрикциите

Ана Ололовска

ИНСТАТ: Популацијата во Албанија забрзано старее

Ана Ололовска