Земјотрес ја погоди Албанија

Од:

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтеровата скала ја потресе Северна Албанија, нешто по 22, односно 23 часот по албанско време.

Засега нема информации за повредени или можна материјална штета.

Пред неколку денови силен земјотрес го погоди Лерин, во Грција, а потресот беше почувствуван и во Битола и некои други македонски градови.

Би можело да ве интересира

ЦИК: Изборната кампања почнува на 19 февруари, Баша, а не Бериша може да предлага кандидати

Ана Ололовска

Баша: Бериша ја премина „црвената линија“, се обиде да ги доведе демократите до крвопролевање

Ана Ололовска

Албанија: Над една третина од тестираните позитивни на Ковид-19

Ана Ололовска

Бериша жестоко ја нападна амбасадорката Ким: Како да е претставник на Рама, а не на американската Влада

Ана Ололовска

Делумните предвремени избори за градоначалници Албанија ќе ја чинат околу 1,5 милиони евра

Ана Ололовска

Албанија покриена со снег, од понеделник краток прекин на наставата во училиштата

Ана Ололовска