Вонредно обраќање на Вучиќ: „Претседателот на Србија ќе ги разоткрие сите лаги на Курти“

Од:

Во 20:00 часот пред медиумите ќе се обрати и српскиот претседател Александар Вучиќ. Вучиќ ќе зборува во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Републиката, соопштија од Канцеларијата за соработка со медиумите на претседателот.

Како што претходно најави Канцеларијата за Косово и Метохија, тој ќе ги „разоткрие сите лаги“ на косовскиот премиер Аљбин Курти.

Во соопштението на Управата се додава и дека е откажана прес-конференцијата на директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија Петар Петковиќ, која од истата причина беше претходно најавена во 14 часот.

„Претседателот на Србија Александар Вучиќ попладне ќе се обрати до медиумите, кој ќе ги разоткрие сите лаги и шеги на Аљбин Курти, креаторот на хаосот и пеколот на Косово и Метохија“, соопшти Канцеларијата.

Би можело да ве интересира

Јокиќ, Пикси, академици и доктори: Над 2.000 познати се потпишаа за „Александар Вучиќ – Србија не смее да запре“

Предраг Петровиќ

Вучиќ: Просечната плата ќе биде 1.400 евра

Предраг Петровиќ

САД: Полицијата уапси маж кој пукаше пред синагога

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

Пукање на Бит Пазар, уапсен е пиштолџијата

Пукање во центарот на Брисел: Четири лица се повредени

Горан Наумовски