Во Подгорица запленети два килограми кокаин: Дрогата е проценета на половина милион евра

Од:

Полицијата во Подгорица го уапси турскиот државјанин М.Б. (40) и државјанин на Црна Гора М.Ф.Б. (40) и заплениле два килограми кокаин наменет за улична продажба.

Како што соопштија од Полициската управа, уличната вредност на пронајдената дрога се проценува на речиси половина милион евра, пишува Вијести.

Со прелиминарните анализи е утврдено дека пронајдениот кокаин е со највисока чистота и квалитет.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Во Антверпен запленети 7,7 тони кокаин

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ