Во Лепосавиќ: Петмина приведени поради наводно нелегално преминување на административната линија

Од:

Косовската полиција објави дека најмалку пет лица се приведени во саботата во општина Лепосавиќ за, како што тврди, обид за илегално преминување на административната линија од територијата на централна Србија кон територијата на Косово.

Според информациите, сите приведени се ослободени по сослушување и консултација со обвинителот.

Првично, маж и жена се приведени во селото Бистрица, а потоа двајца мажи и една жена се приведени во селото Кошутица.

Би можело да ве интересира

23-годишна Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Катерина Ѓуровски

Вучиќ за Косово: На сите во лице им кажав што нема да исполниме од Охридскиот договор

Горан Наумовски

Косово одбележува 16 години од независноста

А1он

Приведени три лица во дебарско, затекнати при незаконит лов

А1он

Во Брезовица загина поранешната скијачка Кетрин Ригби

Горан Наумовски

Косово нема да ја повлече одлуката за укинување на динарот