Во Белград запленети 20 килограми дрога, меѓу уапсените и малолетничка

Од:

Српската полиција во Белград заплениле околу 20 килограми марихуана и ги уапсиле И.М.(53), У.М.(24) и 16-годишно девојче.

Тие се уапсени поради сомнение дека сториле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, се вели во соопштението на МВР.

При претрес во стан на Звездара, полицијата во еден куфер пронајде и заплени 18 пакувања марихуана, додека во делови од мебелот биле сокриени седум кеси со дрога.

Исто така, одземена е и вага за прецизно мерење.

И.М и У.М добија притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе бидат изведени во Вишото јавно обвинителство во Белград, додека малолетничката е спроведена во Одделот за малолетници на Вишиот суд во Белград.

Би можело да ве интересира

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Затвореник од Штип организирал шверц на хероин

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Најдена дрога при претрес на куќа во Штип, меѓу приведените и 22 годишна девојка

А1он