(ВИДЕО) Сплав во Смедерево потонал во текот на ноќта, бил полн со гости

Од:

Сплавот „Боем“ на кејот на Дунав во Смедерево потонал на половина пат во текот на ноќта, јавува РТС.

На видеото од социјалните мрежи се гледа дека во моментот кога водата влегла во сплавот имало гости, но тие успеале да се евакуираат.

Противпожарната единица набрзо излегла на терен.

Како што потврдија за РТС, нема повредени.

Засега не е позната причината за потонувањето на сплавот.

Би можело да ве интересира

Инцидент во Косовска Митровица, двајца прободени со нож по финален натпревар

Пожар пламна на познат сплав во Белград, гостите се евакуирани

Горан Наумовски

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Две лица се здобиле со тешки повреди при извршување работни задачи

Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка