splav

Регион

Уапсен е сопственикот на сплавот „Картел“, приведени се уште три лица

А1он
Белградскиот сплав „Картел“ потона во ноќта меѓу 23 и 24 декември. Поради сомнение за кривичното дело – предизвикување општа опасност уапсен е сопственикот и уште
Регион

(ВИДЕО) Драматично видео снимено кога сплавот „Картел“ почна да тоне: Гостите во вода, голема паника меѓу присутните

А1он
Белградскиот сплав „Картел“ потона синоќа нешто по полноќ, а првите информации говорат дека сплавот почнал да тоне откако настанала тепачка меѓу гостите и обезбедувањето на
Регион

Сведок за драмата на „Картел“: Полицаец скокна во вода и извлече девојка што се давеше

А1он
Во тепачка на сплавот „Картел“ во Белград, повреден е С.М. (18), а според сведокот, после тоа обезбедувањето им наредило на луѓето да излезат надвор. Потоа,
Регион

(ВИДЕО) Сплавот „Картел“ во Белград почна да тоне, исплашените гости скокаа во ладната Сава

А1он
Сплавот „Картел“ на кејот на Сава во Белград нешто по полноќ почна да тоне. Полицијата брзо пристигнала на местото на инцидентот и евакуирала околу 30
Регион

(ВИДЕО) Сплав во Смедерево потонал во текот на ноќта, бил полн со гости

А1он
Сплавот „Боем“ на кејот на Дунав во Смедерево потонал на половина пат во текот на ноќта, јавува РТС. На видеото од социјалните мрежи се гледа
Регион

Тоне познат сплав во Нов Белград: Половина од објектот „пропадна“ во матниот Дунав

А1он
Ноќеска дојде до делумно потонување на сплавот Габијано во Нов Белград. Овој сплав на Дунав е половина во вода, бидејќи понтоните попуштија, на објектот кога
Регион

Притвор за две лица поради потонувањето на „Фристајлер“

А1он
Третото основно јавно обвинителство во Белград денеска соопшти дека му одредило притвор на осомничениот В.Д. (1976), осомничениот Р.М. (1981) и осомничениот Љ.М. (1971) поради сомнение
Регион

На „Фристајлер“ имало 700 луѓе: Целосната документација е потопена, а неупотреблив е и видео надзорот

А1он
Белградскиот сплав „Фристајлер“ почна да тоне на новогодишната ноќ неколку минути по полноќ. Како што пренесуваат медиумите, во моментот кога водата почнала да го „голта“