ВИДЕО: Нов инцидент на плажа во Албанија, запалени 60 лежалки

Од:

На плажа во албанската приморска област Дримаде, кај Дерми, синоќа изгореле 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот бил подметнат, објавија денеска албанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случил еден час по полноќ и бил формиран истражен тим.

Сомнежите се дека станува збор за конфликт меѓу сопствениците на барови околу користењето на плажите во оваа област. Вчера ваква расправија заврши со четирикратно убиство и со двајца повредени, откако две семејства имале нерасчистени односи околу управувањето со плажа кај Велипоја.

Настанот, според албанските медиуми, негативно влијае врз угледот на Албанија, токму на почетокот на туристичката сезона.

Би можело да ве интересира

Нема кандидат за претседател и за вториот круг на гласање во албанскиот Парламент

Ана Ололовска

Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа

Ана Ололовска

Албанија купува противтенковски ракети

Ана Ололовска

Фетаху: Нема никаков проблем, јас како Македонец да бидам претседател на Албанија

Средба Вархеји- Џачка

Ана Ололовска

Албанија: Нема кандидатура за претседател, утрешниот прв круг на гласање пропадна