ВИДЕО: Мигранти ja пљачкаат „Зара“ среде Белград, никој не им помага на чуварите

Од:

Снимка од жесток судир меѓу група момчиња за кои се пренесува дека се мигранти и обезбедувањето на „Зара“ на улицата Кнез Михаилова во центарот на Белград, вечерва е објавена на социјалните мрежи.

Според очевидците, момчињата околу 18 часот се втурнале во продавницата и се обиделе набрзина да украдат дел од изложените парчиња облека, по што биле предизвикани од двајцата чувари и уследила десетминутна борба, во која не се вклучил ниту еден од бројните минувачи на познатото белградско шеталиште.

Жената која ја снима сцената со својот телефон, им се обраќа на мажите кои стојат околу неа и ги прашува зошто не им помагаат на чуварите.

Според српските медиуми, ограбувачите не успеале да однесат вреден плен од бутикот и си заминале со една украдена јакна.

Би можело да ве интересира

Епидемијата во Србија пак се засилува – скоро 3.500 заразени и 17 починати во едно деноноќие

Жарко Настоски

Поранешниот тапанар на „Леб и сол“ Драгољуб Ѓуричиќ на интензивна нега со Ковид-19

Жарко Настоски

Втората пратка вакцини од Србија пристигнува денеска

Донацијата вакцини од Србија ќе биде комплетирана утре

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски

Српскиот епидемиолог Кон: Лекарите се исцрпени, мора да има заострување на мерките

Ана Ололовска