ВИДЕО: Масовна тепачка во Сплит, се вклучија и луѓе со фантомки

Од:

На социјалните мрежи се шири снимка од масовна тепачка во Сплит, во која учествуваат повеќе луѓе.

Во еден момент во тепачката се вклучуваат група луѓе со фантомки на главата.

-На 7 април во 5 часот наутро дојде до нарушување на јавниот ред и мир на улицата „Медитерански игри“ на подрачјето на Сплит. Во судирот учествуваа повеќе лица. На еден маж му е пружена лекарска помош. Имаше задобиено полесни повреди и не е задржан за натамошно лекување, соопштија од сплитската полиција.

Би можело да ве интересира

Две деца нападнати во Карпош

Ландов

ВИДЕО: Жени во Хрватска се степаа околу носењето заштитни маски

А1он

ВИДЕО: Советник на Чулев физички нападна началник од Тетово

Кристијан Ландов

Еден починат и тројца повредени по тепачка со пиштоли и ножеви во кафеана во Батинци

А1он

ВИДЕО: Тепачка поради кражба во српски маркет

А1он

Две физички пресметки меѓу жени во Тетово