ВИДЕО: Масовна тепачка во Сплит, се вклучија и луѓе со фантомки

Од:

На социјалните мрежи се шири снимка од масовна тепачка во Сплит, во која учествуваат повеќе луѓе.

Во еден момент во тепачката се вклучуваат група луѓе со фантомки на главата.

-На 7 април во 5 часот наутро дојде до нарушување на јавниот ред и мир на улицата „Медитерански игри“ на подрачјето на Сплит. Во судирот учествуваа повеќе лица. На еден маж му е пружена лекарска помош. Имаше задобиено полесни повреди и не е задржан за натамошно лекување, соопштија од сплитската полиција.

Би можело да ве интересира

Едно лице тешко повредено по расправија во Тетово

А1он

(ВИДЕО) Тепачка за крстот во Штип, попот смирува: „Дојди ајде, друг крст ќе ти дадам“

А1он

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он

Скопјанец натепал полицајци

А1он

(ВИДЕО) Млади со боксови и клоци натепани сред Скопје: На кого му се правиш мафијаш?

А1он