ВИДЕО: Хаос во Загреб, пукната цевка поплави улици, подруми, сообраќајот во прекин

Од:

Жителите на загрепската населба Трешњевка утрово се разбудија во хаос откако пукната водовдна цевка во една од улиците и поплави голем дел од населбата.

Поплавени се подруми и сутерени, пожарникарите и другите служби им помагаат на граѓаните да ја испумпаат водата од поплавените простории.

На местото каде што пукнала цевката се создала огромна дупка, а жителите кометираат дека глетката е „како да експлодирала бомба“.

На поплавената улица сообраќајот е запрен, кренат е асвалтот и проценките се дека ќе биде потребен поголем зафат за санација.

Би можело да ве интересира

Хрватите од денеска може да патуваат во САД без визи

Словенечко-хрватската комисија за Кршко задоволна од работата на нуклеарната електрана

Ана Ололовска

Во Хрватска расте бројот на новозаразени луѓе со Ковид-19

Ана Ололовска

Во Хрватска со владина уредба на 30 дена ограничени цените на горивата

А1он

Хрватска ги ограничи цените на горивата

Катерина Павлова-Николовска

Во Хрватска покрената истрага против полицајци кои тепаа мигранти

Ана Ололовска