ВИДЕО: Големо невреме и во Србија, небото се отвори на Белград, силниот ветер корнеше дрвја во Нови Сад

Од:

Големо невреме ја зафати и Србија. Силен дожд, ветер и град имаше во неколку региони од земјата. Во Белград улиците се преплавија со вода откако главниот српски град попладнево се соочи со силен дожд, а во некои делови и град. Во една населба поплавени се околу 20 куќи јавуваат српските медиуми.

Во околината на Нови Сад, ветерот бил толку силен што корнел дрјва. Во Владичин Хан паѓал град со големина на орев. Невремето било толку силно што го запрело сообраќајот во градот сведочат жителите.

На автопатот во близина на Пирот водата се излеала на патот па сообраќајот се одвивал отежнато.

Претходно во текот на денот, поради удар на гром, се расипа жичарница на Златибор. Шест луѓе кои се наоѓаа во кабините беа итно евакуирани.

Би можело да ве интересира

Вучиќ одржа состанок со амбасадорите на Квинта во Белград

А1он

КФОР пристигна во Јариње: Бројот на рутински патроли е зголемен низ цело Косово

Ана Ололовска

Стано: Во Брисел пристигнуваат главните преговарачи на Белград и Приштина, како и Ескобар

Ана Ололовска

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо по прашањето за Косово

Ана Ололовска

Рама во Приштина: Косово е во право за реципроцитетот, Србија изведува театрални маневри

Ана Ололовска

(ВИДЕО) „Сите треба да ве убијат, да имав оружје сега ќе ве убиев“ – Србин нападна мигранти во автобус