(ВИДЕО) Го фрли крстот, па откако го верниците го фатија, влезе во езерото: Црногорски свештеник хит на социјалните мрежи

Од:

Свештеник од Црна Гора се избања во езеро откако ја освети водата и го фрли крстот. Видеото беше објавено на социјалната мрежа Х, а за кратко време стана хит во целиот регион.

Свештеникот, кој крстот го фрли од чамец, влезе во водата дури откако најсреќниот од насобраните верници го фати крстот.

Настанот, според црногорските медиуми се случил во Плужине, во Пивско Езеро.

Би можело да ве интересира

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски

По силниот, уште два помали земјотреси ја погодија Црна Гора: „Силно се почувствува во Никшиќ“

Горан Наумовски

Силен земјотрес во Црна Гора

Нов земјотрес e регистриран во Црна Гора