svestenik

Регион

Свештеникот од Солун е осомничен дека ги оштетил верниците за повеќе од еден милион евра

А1он
Свештеникот (68) од Солун, кој е осомничен дека ги оштетил верниците за повеќе од еден милион евра, продолжува да служи во црквата „Свети Кирил и
Регион

(ВИДЕО) Го фрли крстот, па откако го верниците го фатија, влезе во езерото: Црногорски свештеник хит на социјалните мрежи

А1он
Свештеник од Црна Гора се избања во езеро откако ја освети водата и го фрли крстот. Видеото беше објавено на социјалната мрежа Х, а за
Свет

Свештеник e обвинет за убиство и тортура во Аргентина, Италија не сака да го екстрадира

А1он
Италијанскиот министер за правда го отфрли барањето на Аргентина за екстрадиција на свештеник обвинет за злосторства против човештвото за време на воената диктатура во земјата
Свет

Австралија: Свештеник осуден на 40 години затвор за злоупотреба на 72 деца

А1он
Поранешниот австралиски свештеник Џералд Ридсдејл, кој беше осуден за сексуално злоставување деца, денеска доби уште 12 месеци затворска казна од 39 години за злоупотреба на
Македонија

Расчинет свештеник крстел и венчавал со „благослов“ од г.г. Стефан: Венчаните се невенчани, крстените некрстени

Орце Костов
Свештеникот од Струмица, Боро Милчев кој бил расчинет од Македонската православна црква преку Струмичката епархија во 2021 година, крштевал и венчавал со наводен „благослов“ од
Македонија

Разрешен свештеник кој е против абортусот и е поддржувач на Трамп

А1он
Американскиот католички свештеник, отец Френк Павоне, лидер на американското движење против абортусот и силен поддржувач на поранешниот претседател Доналд Трамп, е разрешен од функцијата поради
Магазин

ВИДЕО: „Кажи, кажи либе Стано“ – отец Предраг од Тетово пее како Павароти

А1он
Сограѓаните одамна знаат дека протојереј Предраг Исаески од Тетово има дарба за уметност по која се издвојува од другите свештеници на Македонската православна црква –
Регион

Британски свештеник обвинет за педофилија пет години се криел во Косово

А1он
Британскиот свештеник Андру Чарлс Кингстон Сопор, кој е обвинет за девет сексуални напади врз пет деца во католичко училиште во Велика Британија, во 70-тите и
Свет

Полски свештеник принудувал деца да лижат сладолед од неговите колена

А1он
Полициски истражни органи во Полска, објавија фотографии на кои деца во средно училиште се принудени да лижат сладолед од колената на свештеник, кој го води