ВИДЕО: Дупка за темели од нова зграда драматично проголта стара куќа во Белград

Од:

Половина стара зграда во белградската населба Врачар денеска се урна во ископот за темели на нов објект кој се гради на соседната парцела. Дел од медиумите објавија снимка од уривањето на куќата, чии ѕидови прво напукнале, пред таа да падне на градилиштето, уништувајќи багер останат во дупката.

Според очевидците, работникот кој управувал со багерот успеал да се спаси, бегајќи само десетина секунди пред да се урне куќата.

Српските медиуми пишуваат дека среќна околност е тоа што во делот од куќата што паднал, во моментот на уривањето немало никој, поради тоа што сопственичката живеела во друг стан. Луѓето што живееле во соседните станови биле навреме евакуирани.

Би можело да ве интересира

Ѓилас: Нема веќе услови за избори во Србија, доколку се решиме за бојкот ќе биде поинаков

Ана Ололовска

Физичка пресметка на пет лица од Вевчани и Велешта поради нетрпеливост во сообраќајот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Легнати на земја, со лисици на рацете приведени осомничените за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Пицула: Србија го дестабилизира регионот

Ана Ололовска

Предупредувачки штрајк на вработените во образованието во Србија

Ана Ололовска

Уапсен е осомничениот за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он