ВИДЕО: Бугарскиот премиер Борисов снимен во спалната соба со дрон

Од:

Во јавноста денес се појавија фотографии од бугарскиот премиер, Бојко Борисов кој лежи во спална соба гол покриен со прекривка.

На социјалната мрежа Фејсбук беше објавена и фотографија на која се гледа дека до неговиот кревет има еден пиштол, банкноти од 500 евра како и неидентификувани златни предмети.

Премиерот на Бугарија на прес конференцијата соопшти дека нарачател на видеото е претседателот на Бугарија, Румен Радев кој го добил дронот како подарок од Кина и сега го користи да прави афери на неговите неистомисленици.

Борисов го обвини бугарскиот претседател за шпионажа и додаде дека тој повеќе пати го „испратил“ леталото за да го следи и да го сними гол како би можел да го користи во кампања против него.

Би можело да ве интересира

Георгиевски: Не е идеално но историската комисија има направено големо поместување напред

А1он

Бугарија и САД потпишаа документи околу 5Г мрежите и нуклеарната енергија

Жарко Настоски

Бојко Борисов во изолација откако бил во контакт со заразен заменик-министер

Жарко Настоски

1.595 новозаразени од коронавирус во Бугарија, бројот на заразени млади расте

А1он

ВИДЕО: Во Софија како да нема пандемија – илјадници навивачи на ЦСКА стуткани на трибините

Жарко Настоски

Бугарскиот министер за здравство: Лекарите се преморени, исцрпени, а дел од нив и заразени

Жарко Настоски