Уапсен авганистански генерал кај Суботица, пронајдени и автоматски пушки

Од:

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија упаднале во прифатниот камп за мигранти во околината на Суботица, каде затекнале 109 мигранти, од кои 25 лица од безбедносен интерес, јавуваат медиумите.

Според информации, полицијата пронашла и автоматски пушки, оружје и муниција.

Според медиумите, според неофицијални информации, било утврдено дека полицијата привела и две лица кои Франција ги бара за тероризам.

Неофицијално, најверојатно се работи за генерал на авганистанската армија и снајперист.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Луѓето на митингот го фалат Вучиќ: „Само тој и тој, никој друг“

Ана Ололовска