Три жени исчезнаа на Косово

Од:

Три жени биле пријавени за исчезнати во косовската полиција во последните 24 часа. Семејствата бараат две жени од Гњилан и една жена од Ѓаконици.

Во Гњилане маж пријавил дека од семејниот дом излегле две жени и дека не знае каде се.

И во Ѓаковица било пријавено дека жена излегла од куќата и дека нејзиното семејство не знае каде се наоѓа.

Би можело да ве интересира

23-годишна Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Катерина Ѓуровски

Вучиќ за Косово: На сите во лице им кажав што нема да исполниме од Охридскиот договор

Горан Наумовски

Косово одбележува 16 години од независноста

А1он

Во Брезовица загина поранешната скијачка Кетрин Ригби

Горан Наумовски

Косово нема да ја повлече одлуката за укинување на динарот

Косовски медиуми известуваат за план за атентат врз Курти, МВР демантира

А1он