Телефонски разговор Вучиќ-Борисов

Од:

Српскиот претседател Александар Вучиќ телефонски разговарал со бугарскиот премиер Бојко Борисов за продолжување на соработката во рамките на Советот за соработка на Србија, Бугарија, Романија и Грција.

Како што соопшти прес-службата на српскиот претседател, двајцата лидери се согласиле следниот состанок на Советот да се одржи на почетокот од декември во Белград, „што ќе биде уште една можност уште повеќе да се направи за подобро поврзување на овие земји, како и на целиот регион, со цел благосостојба и економски напредок на сите“.

Би можело да ве интересира

Две жени приведени во истрага за исчезнување Србин во Франција, кој најверојатно е убиен

А1он

Во Србија најмногу новозаразени од почеток на пандемијата – 19.901 позитивни

А1он

Без медиуми на седницата на бугарскиот Совет за безбедност за тензиите меѓу Русија и НАТО околу Украина

А1он

Ѓилас: Тврдам дека Вучиќ ќе падне на изборите во април

Ана Ололовска

Во Србија 2.000 медицински работници на боледување поради коронавирус

Ана Ололовска

„Галуп“: Владата и Радев со голема доверба ги започнуваат мандатите

Ана Ололовска