Србин загина на пешачки премин во Кипар, возачот не го видел пешакот

Од:

Србин (29) загина во саботата рано наутро на Кипар откако во него удрил автомобил на патот пред паб на брегот во Лимасол.

Сообраќајната полиција соопшти дека жртвата излегла на коловозот пред пешачкиот премин кој бил на неколку метри од местото на несреќата.

Во него удрил автомобил управуван од 29-годишен кипарски Грк, кој бил негативен на алкохол или дрога околу три часот по полноќ.

Полицијата ги испитува изјавите на лицата кои биле во кафаната каде 29-годишниот Србин работел како обезбедување.

Упатените изјавија дека на неговото брзо излегување од клубот му претходела расправија со друго лице.

Возачот на возилото што удрил во пешакот изгледал не го видел и го влечел до одредено растојание пред да сфати што се случило.

Би можело да ве интересира

Пресврт во истрагата за случајот со загинатиот Србин на Кипар

Туристка била силувана од пет мажи во хотел во Кипар

Обезбедување на ноќен клуб уби турист од Велика Британија

Почина Србин на плажа во Албанија

Србин на Богородица сакал да изнесе 47.000 евра – Царина му заплени 27.000

А1он

Србинот кој прв беше уапсен на северот на Косово е ослободен

Горан Наумовски