Србија: Тројца починати и ист број новозаразени како вчера – 228

Од:

Во Србија во изминатите 24 часа се потврдени 228 нови случаи на Ковид-19, а во земјата во тој период починале тројца пациенти, соопштија здравствените власти.

Во изминатото деноноќие се направени вкупно 8.969 тестови.

На респиратор се 11 пациенти во српските болници, информира Министерството за здравство.

Од почетокот на пандемијата, во Србија од Ковид-19 починале 7.095 луѓе, а регистрирани се 719.642-ца заразени.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Сите треба да ве убијат, да имав оружје сега ќе ве убиев“ – Србин нападна мигранти во автобус

ВИДЕО: Епископот Јован скокаше со падобран во чест на партијархот Порфириј

Катерина Павлова-Николовска

Бајден: Пандемијата на невакцинираните мора да престане, невакцинираните ја загрозуваатт економијата

А1он

Норвешка ги укинува сите ограничувања воведени поради пандемијата на Ковид-19

А1он

Во Русија најмногу починати од Ковид-19 за еден ден

Ана Ололовска

СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19

Ана Ололовска