Силен земјотрес го погоди Косово

Од:

Земјотрес со јачина од 4,8 степени измерен некаде околу 17 часот и 30 минути во Косово.

Епицентарот на земјотресот бил некаде во регионот Газивода, а по него следувале два послаби потреси од кои првиот бил со јачина од четири степени,  објавено е на сајтот на Сеизмолошкиот сојуз на Србија.

Епицентарот на третиот потрес е во Баљевац, со јачина од 2,6 степени.

Би можело да ве интересира

Лидерите на косовската владина коалиција на средба за таксата на увозот од Србија

А1он

Тачи: Тврдоглавоста на Курти го носи Косово во изолација и ги расипува односите со САД

Ана Ололовска

Вучиќ: Најавата на Курти е нов трик и обид за измама

Ана Ололовска

Косовската Влада издвои 400 илјади евра за борба против коронавирусот

Ана Ололовска

ЕУ ја поздрави одлуката на Курти да ги укине царините за Србија и БиХ

Ана Ололовска

Гренел: Не ги поддржуваме полумерките на Курти

Ана Ололовска