Се урна спортски авион на хрватскиот остров Брач

Од:

Спортски авион „Цесна“ утрово се урна на островот Брач, oбјави Слободна Далмација.

dobivaj vesti na viber

На терен се екипите на брза помош, пожарникари и полицајци.

Според првичните информации, преживеани се сите тројца патници, кои и самите побарале помош праќајќи пораки, откако изгубиле контрола врз авионот.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Објавени се вознемирувачки снимки од разговорот на починатиот хрватски новинар Владимир Матијаниќ со дежурните лекари

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар на Хвар, загина човек

Горан Наумовски

Најмалку 11 лица загинаа, a 34 се повредени во автобуска несреќа во Хрватска

Горан Наумовски

ВИДЕО: Едно загинато лице и седуммина повредени во тешка сообраќајна несреќа близу Загреб, сообраќајот во прекин

А1он

Одбележување на 27 годишнината од акцијата „Бура“

А1он

Европа планира да гради нова балканска енергетска рута

А1он