Народни собири на Балканот, правило или пропуст?

Од:

Многумина преставници на законот, обично се грижат за казнување на алкохолизираната состојба на возачите по народните собири, или спречување на насилството кое може да произлезе додека траат, но малкумина од нив мислат на правата на малолетниците.

dobivaj vesti na viber

Еден револтиран Црногорец, постави на интернет видео што го нарече „Дно дна“, снимено на народниот собир во Његовиџи, на Жабјак, во кое се гледа дека некои родители ги донеле своите малолетни деца да го гледат тресењето на „голите или полуголи задници“ и нивните муштерии и тоа се од „прв ред“.

Црна Гора се разбира не е исклучок од ваквите народни манифестации кои се организираат на цел Балкан.

Би можело да ве интересира

Горивата во Црна Гора најевтини во регионот

А1он

„Вијести“: Уапсен директорот на црногорската Управа за приходи и царини Раде Милошевиќ

Ана Ололовска

Црна Гора протера уште 28 странски државјани поради соработка со странски служби

Црна Гора протерува уште шестмина руски дипломати

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска