Началникот на лесковачката Психијатриска болница шокираше со свои слики: Позираше вооружен со пушки и пиштоли

Од:

Фотографиите кои самиот шеф на лесковачката психијатрија ги објави на социјалните мрежи ја обиколија Србија и почнаа лавина негативни коментари на неговата сметка.

Министерката за здравство Даница Грујичиќ му нареди на директорот на лесковачката општа болница да преземе итни мерки во врска со фотографиите на социјалните мрежи на лекарот и началникот на Психијатриската служба, на кои тој се појавува со оружје.

„Сè уште се прашувате – зошто?“ е само еден од коментарите што укажува на наводните причини за двата масакри што ја зафатија Србија во црно претходните денови.

„Во понеделник ќе разговарам со докторот. Точно е дека пред неколку часа ми се јави министерот Грујичиќ. Во понеделник ќе одлучиме што ќе правиме и како понатаму“, изјави за Курир директорот на лесковачката општа болница Небојша Димитријевиќ.

Димитријевиќ вели дека посочениот е еден од најдобрите стручњаци во својата област во Лесковац и многу посветен лекар.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Претреси во Битола и Ресен, пронајдени оружје и муниција

Претрес во демиркаписко, пронајдена муниција и алат за изработка на муниција, приведени две лица

Претрес во Слупчане, пронајдени повеќе парчиња оружје и муниција

Претрес на две локации во Скопје, пронајденo e оружје, муниција и дрога

Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција