Нови фотографии од салата во Москва, терористите оставиле оружје и муниција зад себе

Од:

По вестите за апсење на терористире од московскиот напад на концертната сала Крокус, на Телеграм се шират и фотографии од салата по нападот. Напаѓачите зад себе оставиле оружје и муниција и побегнале, но се уапсени денеска.

Потсетуваме, нападот се случи вчеравечер, а загинаа најмалку 60 лица. Тешко повредени се повеќе од 100.

Одговорноста за овој напад ја презеде Исламската држава.

Би можело да ве интересира

Во Москва е издадено предупредување поради можно торнадо

Ким Џонг-Ун: Ова е историски момент

Небензја: Русија ќе бара меѓународно признавање на нацистичките злосторства во СССР

Ликвидирани се киднаперите од истражниот затвор во Ростов на Дон

Заложничка драма во истражниот затвор во Ростовската област

Горан Наумовски

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја