Кавга за јагне на ражен на хрватска плажа

Од:

Сопственик и уште неколкумина други се изведени пред суд во Задар, оти вербално се судриле со туристи на плажата Голубинка, кои негодувале бидејќи на едрилицата „завртеле“ јагне на ражен.

Тоа се случило завчера, кога едрилицата впловила на плажата. Откако сопственикот и неговите гости се симнале од едрилицата, тие решиле да испечат јагне на ражен, па настанала караницата, по што интервенирала и полицијата.

Сите лица од едрилицата се изведени пред Прекршочен суд.

Би можело да ве интересира

Словенија поставува нова ограда на границата со Хрватска

Ана Ололовска

Најбогатиот хрватски министер Радман има 3,8 милиони евра

Ковач го предлага „белгискиот модел на региони“ за правата на Хрватите во БиХ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Авион принудно слета на автопатот кај Загреб

Поранешни хрватски заробеници бараат отштета од Србија

Во автомобил во Загреб измерени 81 Целзиусов степен