Јувентус му испрати дрес на Еди Рама како честитка за третиот мандат

Од:

Албанскиот премиер Еди Рама е познат како голем љубител на спортот, особено на фудбалот. Тој е голем фан на италијанскиот гигант Јувентус и во секоја можна прилика е на трибините да го бодри тимот.

Рама и неговата Социјалистичка партија победија на парламентарните избори во Албанија, добивајќи доверба од граѓаните за трет мандат.

Ja edhe urimi nga Juvja për Mandatin e Tretë😍

#GrazieJuve⚪️⚫️

*ju interistat silluni mirë se jeni kampionë tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit😊

Posted by Edi Rama on Sunday, 9 May 2021

Италијанскиот фудбалски клуб честитајќи му ја победата на Рама му испрати дрес со бројот три, во чест на добиениот трет мандат.

За добиениот подарок од Јувентус, Рама се пофали на Фејсбук.

-Еве честитка и од Јуве за третиот мандат.„Grazie Juve“ напиша Рама.

Би можело да ве интересира

Ние и Исланд имаме најмалку заразени во Европа, се фали албанскиот премиер Рама

Жарко Настоски

Рама: ЕУ ги прекрши ветувањата, членството во ЕУ како „Чекајќи го Годо“

Алегри се врати на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

УЕФА ги тужи Реал, Барселона и Јувентус

Ана Ололовска

Рама им понуди соработка на Демократите, тие го одбија

Жарко Настоски

Реал, Барселона и Јувентус ја обвинија УЕФА за „неподнослив притисок“