ВИДЕО: Еди Рама оттурна новинарка оти не му се допадна прашањето

Од:

Албанскиот премиер Еди Рама за време на прес-конференција ја оттурна новинарка, откако, според локалните медиуми, не му се допаднало прашањето што таа му го поставила

Како што пренесува „Газета10“, Еди Рама ја турнал репортерката на телевизијата СИРИ откако таа му поставила прашање.

Според тврдењата, новинарката го прашала премиерот „зошто парите на албанските даночни обврзници одат во новото пристаниште, додека во сегашното пристаниште Драч се продаваат станови на приватни инвеститори“.

По тоа дошло до физички контакт, а се се случува додека бил опкружен со новинарски екипи.

Би можело да ве интересира

Рама: Да бидеме дел од ЕУ пред да ги спроведеме сите реформи

Рама: Приштина да не презема никакви чекори без консултација со САД

Рама: Историски момент е утрешниот избор на прв премиер Албанец во Македонија

Катерина Ѓуровски

Курти за средбата со Рама и Таравари: Мора да бидеме еден за друг

Рама: Планот за раст на Западен Балкан е голем тест на зрелоста што треба да го поминеме

Горан Наумовски

Рама од Скопје: Границата помеѓу Косово и Србија е вон контрола, да се зголеми бројот на силите на НАТО

Орце Костов