Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога

Од:

Српската полиција го уапсила Л.С.(21) од Лебан поради нанесување полесни телесни повреди.

Тој е осомничен дека пред кафуле во Лебан, по кратка вербална расправија, три пати избодел 28-годишен маж во грбот, стомакот и десната нога.

Повредениот здобил полесни повреди и му била укажана лекарска помош во Општата болница во Лесковац.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа по надлежност на Основното јавно обвинителство во Лебан, а со кривична пријава е изведен во обвинителството.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Во Србија просечна плата во септември 735 евра, половина од вработените зеле помалку од 560 евра

Орце Костов

Србија се пласира на ЕУРО 24

Хорор во Србија: Ја убил сопругата, ја ранил љубовницата и се самоубил

Катерина Ѓуровски