Грабеж во Дубровник, украдени пари од аеродромот

Од:

Во Дубровник утрово се случи голем грабеж кога вооружени лица украле пари кои ги пренесувале чуварите од аеродромот.

Околу 7 часот и 30 минути, двајца мажи на мотори ги пресретнале луѓето кои ги обезбедувале парите од викендот.

Како што пренесува Дубровнички дневник, станува збор за пари од аеродромскиот Фри шоп.

Дубровничко-неретванската полициска управа го потврди настанот, напоменувајќи дека е во тек увид.

На овој случај работат речиси сите полицајци од Полициската управа, а на аеродромот има засилено обезбедување.

Би можело да ве интересира

Скандал во ХВВ: Пилоти превезувале шверцер со оружје

Ана Ололовска

ЕПП со резолуција од конгресот во Загреб за јакнење на европската перспектива на државите од регионот

Ана Ололовска

Пленковиќ: Србија не е ни до половина пат за членство во ЕУ

Во Загреб акција „Свирни за образованието“

Ана Ололовска

Хрватска почнува преговори со Меркел за инвестиција на „Фолксваген“

Ана Ололовска

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Ана Ололовска