Експлозија пред полициската управа во централна Турција

Од:

Во експлозија пред полициската управа во централниот дел на Турција, загина еден, а повредени се најмалку 20, соопшти турската приватна телевизија НТВ, пренесува БТА.

Најмалку пет од повредените се во сериозна состојба.

Досега никој не ја презеде одговорноста.

 

 

 

 

Би можело да ве интересира

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Обвинителството го изготви барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски

Орце Костов

(ВИДЕО) Палевски бил уапсен додека се движел пешки по автопат, а најмил такси за да лажира дека оди за Истанбул

Орце Костов

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески

ВИДЕО: Силен земјотрес во Турција