287 новозаразени со коронавирус во Србија

Од:

Според последните податоци во Србија, во последните 24 часа се регистрирани уште 287 случаи на заразени со коронавирусот.

Од Ковид-19, починати се 11 пациенти, а на респиратор се 144 луѓе.

На 12 април регистрирани се најмногу лица кои биле приклучени на респиратор, 146, по што бројот почнал да опаѓа, се до минатиот месец кога коронавирусот започнал повторно да се шири, пренесуваат српските медиуми.

Би можело да ве интересира

Шест држави досега се пријавија да ја преземат новата руска вакцина против Ковид-19, меѓу нив и Србија

Познатиот режисер Мајкл Мур ја промовира Македонија како туристичка дестинација, во отсуство на други места за патување на Американците

А1он

СЗО: На американскиот континент секојдневно по 100 илјади случаи на коронавирус

А1он

УЕФА откажа натпревар од Лигата на шампионите поради KОВИД-19

А1он

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Повеќе од 150 фудбалери се заразија од Ковид-19 во бразилската лига

А1он