12.159 новозаразени во Србија

Од:

Во последното деноноќие, во Србија се потврдени 12.159 новозаразени лица од ковид, додека 32 лица починале од оваа болест.

dobivaj vesti na viber

Тестирани се 24.192 лица.

На респиратор се 115 пациенти, а хоспитализирани се 2.841.

Коронавирусот однесе 13.271 живот во Србија, стапката на смртност е 0,86.

Би можело да ве интересира

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он

Дојавите за бомби во белградските училишта ќе биде окарактеризирани како терористички акт

Ана Ололовска

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Ана Ололовска

Задолжително носење заштитна маска на летовите од и кон Германија

Ана Ололовска

Ким ѝ нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за Ковид-19 во Пјонгјанг

Ана Ололовска

Градските власти во Шангај презентираа распоред на активности за постепено враќање на животот во нормала

Ана Ололовска