ВИДЕО: Стафорд половина час го спасуваше најдобриот пријател кој падна во базен

Од:

Куче од расата померанец не се движеше претпазливо и ми се случи незгода – кучето падна во базен и очајно се обидуваше да излезе. Сопствениците на кучето не биле дома, но затоа неговата најдобра пријателка Џеси притрча на помош.

Од видеото од безбедносните камери се гледа како точно 34 минути Џеси се труди на сите можни начини да го спаси својот пријател.

Кога се вратиле дома, на сопствениците им било чудно зошто е Чаки целиот мокар, па ги погледнале снимките од безбедносните камери и останале во шок, гледајќи ја љубовта меѓу двете кучиња.

Би можело да ве интересира

Ветеринарна комора: Со факти против беснило – сопствениците редовно да ги вакцинираат милениците

А1он

Кумановец го пуштил кучето да искаса сограѓанка, ќе одговара за предизвикување општа опасност

Жарко Настоски

Млад прилепчанец си го вдомил кучето кое влетало под тркалата на неговиот автомобил

Искра Манојлоска

ВИДЕО: Куче ѝ го украде микрофонот на репортерката

Скопјанка тврди дека таа и нејзиното куче биле нападнати од непознати лица, бара сведоци на настанот

Мери Јордановска

Куче-миленик каснало скопјанец, тој сакал да ја тепа младата сопственичка на песот

Жарко Настоски