(ВИДЕО) Кучето на претседателката на Молдавија го касна австрискиот претседател Ван дер Белен

Од:

Дипломатскиот инцидент се случи во Кишињев за време на посетата на австрискиот претседател Александар Ван дер Белен. Кучето на претседателката на Молдавија, Маја Санду, Кодрут, го касна австрискиот лидер за рака кога се обиде да го погали.

По инцидентот, Сандуова се извини и објасни дека кучето се исплашило поради големиот број луѓе. Ван дер Белен на следниот состанок се појави со завој на раката.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Авганистанец уби три жени во Виена

Куче си го каснал сопственикот и соседот

Естонија и Молдавија избраа евровизиски претставници

А1он

Среде ноќ силен земјотрес во Австрија

Горан Наумовски