ВИДЕО: Се качи на познатата скулптура и ја скрши, туристот веднаш беше уапсен

Од:

Ирски турист ја скрши скулптурата во Брисел само еден ден по нејзиното повторно отворање за јавноста.

Ирскиот турист е снимен како се качува на скулптура пред значајната зграда во Брисел и како крши дел од неа – само еден ден откако повторно беше отворена за јавноста. Мажот подоцна беше уапсен, а управата на зградата го повика да ги покрие трошоците за поправки.

Статуата е дел од зградата на Бриселската берза, на која се претставени лав и човек како држат факел, кој благодарение на туристот беше откинат. Статуата неодамна беше откриена по реновирањето кое чинеше 17.600 евра, објави белгискиот весник Het Newsblad.

Би можело да ве интересира

Пукање во центарот на Брисел: Четири лица се повредени

Горан Наумовски

Нови детали за терористичкиот напад во Брисел

ВИДЕО: Терористот од Брисел е мртов

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Терористот од Брисел застрелан во кафуле, не се знае дали преживеал

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Детали за убиецот од Брисел: „Убив тројца Швеѓани, слава на Аллах“

Мишел: Ако ЕУ не постави цел, никогаш нема да сме подготвени за прием на нови членки