Пукање во центарот на Брисел: Четири лица се повредени

Од:

Најмалку четири лица се повредени вечерва во престрелка во Брисел, соопшти локалната полиција.

Според медиумите, не се работи за терористички напад, а весникот „Ле Соар“ наведува дека животот на едно лице е во опасност, пишува Брисел тајмс.

„Добивме дојава за пукање што се случи на авенијата де ла Тоасон д’Ор околу 19 часот и 30 минути. Нашите служби веднаш излегоа на местото на настанот“, изјави портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кеер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Хаос во Брисел: Земјоделците палат гуми и фрлаат измет кон полицијата

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана