ВИДЕО: „Моето име е Лука“ – придонес кон ЛукаМанијата

Од:

Словенечката НБА ѕвезда во редовите на Далас Маверикс Лука Дончиќ продолжува да ги освојува кошаркарските фанови со она што го прави на и надвор од терените. Минатогодинешниот „дебитант на годината“ полека станува светска сензација, а сега за него е направена и песната „Моето име е Лука“ (My name is Luka) , која набрзо по објавувањето пред една седмица, стана вирален хит.

Словенечкиот актер, музичар и комичар Клемен Слокоња направи видео во кое се опишува неговиот пат од љубљанска Олимпија, преку Реал Мадрид до Далас Маверикс. Во видетото се спомнува фризерницата на баба му, неговата мајка, потоа има референци на неговиот сограч Порзингас како и за Дирк Новицки.

Видеото го пофали и сопственикот на Далас Маверикс, Марк Кјубан, кое веднаш го репостираше.

Неколку дена по хит видеото, Слакоња објави уште едно, за тоа како е направен спотот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ново чудо на Дончиќ, Далас води со 2-0 во финалето на Западната конференција

Катерина Ѓуровски

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он

Тренерот на Минесота опериран – незивесно дали го пропушта стартот на серијата против Денвер

Предраг Петровиќ

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ