ВИДЕО: Легендарната Тина Тарнер изненади, таа повторно се враќа на музичка сцена

Од:

Легендарната Тина Тарнер, која се повлече од музичката кариера, има изненадување за фановите, имено, таа се здружи со норвешкиот продуцент Kygo за нов ремикс на нејзиниот мегахит од 1984 година „What’s Love Got To Do With It“

Последниот албум на Тарнер беше објавен во 1999 година, а последниот концерт во 2008. Таа моментално живее во Швајцарија со сопругот Ервин Бах и со нетрпение ја очекува реакцијата од нејзините фанови.

Оригиналната песна на Тина насловена како „What’s Love Got To Do With It“ освои три Греми за Песна на годината, Рекорд на годината и Најдобра женска поп-вокална изведба. Иако во 2008 година пеачката најави дека оди „во пензија“, таа повторно се враќа со новиот ремикс.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Ајк Тарнер Џуниор, еден од синовите на Тина Тарнер е уапсен во Тексас, па заврши во затвор

Сопругот Ервин Бах единствен наследник на богатството на Тина Тарнер

Горан Наумовски

Тажниот живот на Тина: Мајка и ја оставила, и починаа двата сина, обид за самоубиство, еден маж ја тепаше, другиот и даде бубрег за да живее

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Почина Тина Тарнер, кралицата на рокенролот

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски