tina tarner

Магазин

Сопругот Ервин Бах единствен наследник на богатството на Тина Тарнер

А1он
Тина Тарнер во текот на нејзината кариера собра огромно богатство, кое се проценува на приближно 250 милиони долари. Hello пишува дека пејачката го реши прашањето
Магазин

Тажниот живот на Тина: Мајка и ја оставила, и починаа двата сина, обид за самоубиство, еден маж ја тепаше, другиот и даде бубрег за да живее

Анита Петровска Рајковиќ
На 83-годишна возраст почина жената која ја одбележа историјата на музиката. Тина Тарнер ја знае целиот свет, но не и нејзиниот трнлив пат кој и
Магазин

ВИДЕО: Почина Тина Тарнер, кралицата на рокенролот

А1он
Пејачката Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол. Нејзиниот претставник во изјавата рече: „Тина Тарнер, „кралицата на рокенролот“ почина денеска на 83-годишна возраст
Магазин

ВИДЕО: Легендарната Тина Тарнер изненади, таа повторно се враќа на музичка сцена

А1он
Легендарната Тина Тарнер, која се повлече од музичката кариера, има изненадување за фановите, имено, таа се здружи со норвешкиот продуцент Kygo за нов ремикс на
Магазин

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на својот син во Океанот: Мојот најтежок момент како мајка

А1он
Тина Тарнер ја расфрли пепелта на нејзиниот син Крег Рејмонд Тарнер во Океанот. Тој изврши самоубиство дома во неговата куќа пред помалку од еден месец.