ВИДЕО: Како се лекува главоболка во африканските племиња

Од:

Племињата во Мозамбик ефикасно ги лекуваат проблемите со главоболка, без модерните медикаменти. Начинот е многу едноставен.

dobivaj vesti na viber

Погледнете  го видеото за да го дознаете  рецептот  .

Би можело да ве интересира

Тропскиот циклон Гомбе предизвика 53 жртви во Мозамбик

Ана Ололовска

Терористи обезглавија 50 луѓе во Мозамбик

Ана Ололовска

Претседателот на Мозамбик и лидерот на опозицијата потпишаа нов мировен договор

Во Мозамбик после циклонот прогласена епидемија на колера

Ана Ололовска

Петмина загинати во невремето во Мозамбик

Мозамбик започна со кампања за вакцинирање против колера

Татјана Ташкова

Leave a Comment

8 − 4 =