(ВИДЕО) Бугарски боксер направи скандал, сред интервју ја зграпчи новинарката

Од:

Професионалниот бугарски боксер Кубрат Пулев минатата година беше во центарот на вниманието не поради неговите успеси во спортот туку поради неговата поранешна сопруга, која изгледа прилични атрактивно.

Оваа година повторно е во фокусот на вниманието, поради друга жена, односно новинарка пред која не се воздржа и направи сериозен скандал.
По мечот против Романецот Богдан Динуа, даваше кратко интервју по што ја зграби новинарката Џенифер Равало и ја бакна во уста.

Таа се насмеа и рече „О Боже“, но сепак беше шокирана од реакцијата на боксерот против кој поднесе тужба.

Освен тоа, по снимањето, таа откри дека Бугаринот со двете раце ја фатил за задникот и се однесувал како да е се нормално.

Тој сегаа ќе мора да се соочи со Државната спортска комисија на Калифорнија бидејќи станува збор за сериозен инцидент за кој не постои шанса да му се прогледа низ прсти.

Би можело да ве интересира

Три медали за македонските боксери на Националниот куп во Врбас

Ана Ололовска

ВИДЕО: Хабиб повика Конор да биде уапсен откако истепа постар човек во бар

Татјана Ташкова

Џошуа и Руиз потпишаа договор за реванш во Саудиска Арабија

Пакиао повторно го предизвика Мејведер

Ана Ололовска

Пакиао го одзеде појасот на Турман во велтер категоријата

Фјури: Ќе го претепам дебелкото Руиз

Ана Ололовска