Утревечер избор на мистер на Македонија

Од:

Утревечер во клубот Б2 ќе се оддржи изборот за мистер на Македонија со почеток во 22 часот. Организатори на изборот се студиото Црнокрак и магазинот Фаци.

За натпреварот се пријавени 11 учесници, а победникот ќе настапува на изборот за мистер  „Mister Sea World“, а ќе биде избран и учесник за натпреварувањето на  „Mister Man Hunt“

Би можело да ве интересира

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Ана Ололовска