Утревечер избор на мистер на Македонија

Од:

Утревечер во клубот Б2 ќе се оддржи изборот за мистер на Македонија со почеток во 22 часот. Организатори на изборот се студиото Црнокрак и магазинот Фаци.

dobivaj vesti na viber

За натпреварот се пријавени 11 учесници, а победникот ќе настапува на изборот за мистер  „Mister Sea World“, а ќе биде избран и учесник за натпреварувањето на  „Mister Man Hunt“

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Хрватска уапсена поранешна мис на Мексико за кражба на вино вредно 1,6 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска