Падна Твитер

Од:

Голем број корисници пријавуваат проблеми со оваа социјална мрежа во последните половина час. Стотици пријави се забележани и на услугата Downdetector.

Твитовите не се вчитуваат и не можат да испраќаат или примаат пораки.

Падот на Твитер се чини дека е глобален.

Би можело да ве интересира

Судот пресуди дека Твитер го прекршил договорот за исплата на бонуси на вработените

Горан Наумовски

Твитер одби да се пребара профилот на Трамп, па заработи парична казна

Горан Наумовски

Од Слупчане не кажаа, 3000 денари за цело село или 3000 денари по куќа ќе плаќаат? – Реакции на социјалните мрежи

Орце Костов

Илон Маск најави промена на логото на Твитер: „Збогум на сите птици“

Илон Маск потврди: Твитер ќе го смени името

Твитер за црвените елеци на СДСМ: „На толкави плати, шетаат во елеци како од Црвен крст“

Орце Костов