Илон Маск најави промена на логото на Твитер: „Збогум на сите птици“

Од:

Илон Маск објави дека сака да го смени логото на Твитер, твитувајќи: „Наскоро ќе се збогуваме со брендот Твитер и, постепено, со сите птици.

Во рано утринскиот твит, сопственикот на Твитер додаде: „Ако вечерва биде објавено доволно добро лого X, утре ќе го објавиме ширум светот“.

Маск не даде повеќе детали.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Лансиран Старшип на Илон Маск, Spacex загуби контакт со мега-ракетата

Катерина Ѓуровски

Маск: Вештачката интелигенција може да ги остави сите без работа

Предраг Петровиќ

Илон Маск утре ќе го претстави својот сопствен модел за вештачка интелигенција

Маск: Старлинк ќе обезбеди интернет конекција за хуманитарните организации во Газа

Маск: Постои шанса вештачката интелигенција да не убие

Маск се опијанил со водка за време на состанокот со Русите