Илон Маск потврди: Твитер ќе го смени името

Од:

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името.

Под објавата на „Дејли њуз“ на Твитер, во коментар на веста дека буквата „Х“ може да го замени сегашното име на социјалната мрежа, како и логото на сината птица, тој кратко напиша: „Точно“.

Маск претходно навести дека Твитер во иднина би можел да го промени брендот и името.

Би можело да ве интересира

Твитер одби да се пребара профилот на Трамп, па заработи парична казна

Горан Наумовски

Од Слупчане не кажаа, 3000 денари за цело село или 3000 денари по куќа ќе плаќаат? – Реакции на социјалните мрежи

Орце Костов

Илон Маск најави промена на логото на Твитер: „Збогум на сите птици“

Твитер за црвените елеци на СДСМ: „На толкави плати, шетаат во елеци како од Црвен крст“

Орце Костов

Основачот на Твитер сега има нова социјална мрежа

Падна Твитер