Објавен постерот за новиот Бонд 25

Од:

Долгоочекуваниот плакат за новиот „Џејмс Бонд“ филм – „Не е време за умирање” (No time to die) беше официјално објавен по повод Денот на Џејмс Бонд којшто во саботата го прославија обожавателите низ цел свет.

Во овој филм, Даниел Крејг по петти и последен пат го глуми агентот 007. Режисер на филмот е Кари Фукунага, а покрај Крејг, свои улоги ќе имаат и Ралф Фајнс, Реми Малек, Рори Кинир, Бен Вајшоу, Наоми Харис, Леа Сједо, Џефри Рајт и други.

При снимањето, коешто неодамна заврши во Италија, екипата имаше доста незгоди. Така, меѓу другото, во мај, Крејг се повреди на сетот па, проектот беше во пауза.

Филмот во најголем дел е снимен во Лондон, Велика Британија, и на Јамајка, но и во Норвешка.

Официјалниот трејлер беше објавен во август. Филмот ќе почне да се прикажува од 8 април 2020 година.

Би можело да ве интересира

Наградата Одисеј за Човекови права на Советот на Европа за „Господ постои, името и е Петрунија“

Ана Ололовска

„Медена земја“ и Атиџе наградени на Изборот на критиката за документарци во САД

Ана Ололовска

„O Que Arde” победи на Филмскиот фестивал во Солун

Ана Ололовска

Во Хонгконг отворен бар само за девојки

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Лил Памп го касна змија: Се надевам дека нема да умрам

ВИДЕО: Поставена новогодишната елка во Рокфелер Центарот во Њујорк